Zihin Detoksu ile 10 Adımda Yeni Vizyon Kazanın

Aşağa gitmek

Zihin Detoksu ile 10 Adımda Yeni Vizyon Kazanın

Mesaj  Admin Bir Paz Ağus. 10, 2008 2:59 pm

Zihin Detoksu ile 10 Adımda Yeni Vizyon Kazanın
Zihin detoksu ile hayata yeniden bakabilirsiniz. İşte yöntemler…
1- Yedinci Gözünüzü Keşfedin: Şüphelerinizi, kuruntularınızı düşüncelerinizden arındırmadığınız sürece hep karmaşık ve yorgun bir birey olursunuz. Evrendeki yerinizi daha iyi belirlemek adına zaman zaman kendinizi dışsal bir gözle inceleyin. Bu gözünüz dışında yedinci bir göz olduğunu göreceksiniz. (6 göz: duyusal, beyinsel, ruhsal, tensel, işitsel, gizemsel.) Yedinci gözünüze kanallarınızı açın.
2- Sırlarınızı Kendinizle Paylaşın: Sırlarınızla yüzleşmekten korkmayın. Kendinizden sakladığınız, kendinizle hesaplaşmaya korktuğunuz bütün verileri gün yüzüne çıkarın. Yaşam planınızı yeniden yapılandırdığınızı görmeniz açısından bu çok önemlidir. Nedir sizi korkutan korkular, üzen yaralar? Geçmişin gölgesine sığınmaktan bıkmadınız mı? Geleceğin hayallerinde yaşamaktan sıkılmadınız mı? Anın mutluluğunu tatmak için şu an değerli gördüğünüzşeylere sahip çıkın.
3- Benliğinize Yaptığınız Zihinsel Bombardımanı Durdurun: Zihinsel bombardıman, olumsuz düşünce ve eleştirilerinizdir. Biraz da kendi yetenek ve değerlerinizi geliştirme planına yönelseniz nasıl olur? Hep yeteneksizliklerinizi suçlamak yerine, yaşamın yapıcı kanallarına kendinizi bırakın.
4- Sevin, Sevmekten Korkmayın: Nedir bu korku böyle? Kendinizi bile sevmeye korkuyorsunuz! Kendinizden bile nefret ediyorsunuz. Artık içinizdeki çocuğun çığlıkları dünyanın her tarafından duyuluyor. Bu çığlıkları sevgisel imajlarla yok edebilirsiniz. Yaşamın ve insanların size sevgi elini uzatmasını istiyorsanız, önce siz bu sevgi elini kendi kendinize uzatın. Gerçekçi olun! Hayaller güzeldir ama yaşantınızdaki olumlu ve olumsuz gerçeklerle yaşamaya alışmak ve çalışmak sizin dünyasal uyumunuzu gösterir. Beyniniz ve ruhunuz bu şekilde kendini güzel ve iyi hisseder. Pamuk Prenses'i çokça oynuyor iseniz, yaşam size karanlık yüzünü gösterdiğinde hayal kırıklıkları ve endişe çemberinde yok olurusunuz!
5- Doğayla Baş Başa Olun: Kendinizi doğaya teslim edin. Yeşilin bütün renklerini üstünüzde hissetmek için doğada uzun yolculuklara çıkın. En az haftada bir vücudunuzdaki negatif elektriği atmak için doğayla kucaklaşın. Maviyi seyredin. Yeşili duyumsayın. Güneşin doğuşunu ve batışını sakın kaçırmayın. Kendinizi doğaya bırakın. Onun saf güzelliği sizi baştan yaratacaktır. Yeter ki siz onu içinizde hissedin.
6- Net Olun: Bir şeyi ya isteyin ya da istemeyin. Ya sevin ya da sevmeyin. Ya kabul edin ya reddedin. Karmaşık duygular içinde bulunmak, zihin yapınızı olumsuz etkileyecek ve yıpratacaktır. Arkadaşlık, aile ve ikili ilişkilerinizde bu yüzden sıkça sorun yaşayabilirsiniz.
7- Ya Söylediklerinizin Esiri Olun ya da Söylemediklerinizin Efendisi: Unutmayın, az ve öz konuşmak her zaman sizi hatadan koruyacak, davranışsal negatif tepkilerden dolayı yıpranmamanızı sağlayacaktır. Dilsel hatalar yüzünden birçok karmaşık duygu, düşünce ve yanlışlıklara gebe kalabilirsiniz. Çok düşünün ama az konuşun.
8- Size Rahatsızlık Veren İnsanlarla Daha Mesafeli Olun: Bu kişilerin karmaşık duygu durumları ve düşüncelerinden uzak durmak, zihinsel detoks programınızda olumlu değerlere erişmenizde yarar sağlayacaktır. Daha dingin, daha duru ve net insanlarla görüşmek her zaman faydalıdır. Yoksa karmaşadan ve zihinsel yorgunluklardan asla kurtulamazsınız.
9- Kendinizi Müziğin Ritmine Bırakın: Müziğin iyi bir zihin arındırıcı olduğunu unutmayın. Müziğin ritmi ve esnekliğiyle kendinizi çok rahat, güvenli ve sakin hissedersiniz. Müzik terapi, iyi bir zihinsel arınma sürecidir.
10- Sık Sık Seyahat Edin: Mekan değiştirmek zihinsel diyet programınızda önemli bir unsurdur. Hafta sonlarını, uzun otobüs yolculuğuyla gideceğiniz farklı renk ve tabiatla dopdolu bir mekanda değerlendirebilirsiniz. Ekonomik durumunuz ne olursa olsun, kendi çapınızda yapabileceğiniz mekansal değişiklikler daha sonraki iş günlerinize güçlü bir performans olarak geri dönecektir. "Seyahatte sıhhat vardır" sözü bedensel ve zihinsel sağlığa işaret eder.
avatar
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 114
Kayıt tarihi : 10/08/08

Kullanıcı profilini gör http://health100.eniyiforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz